BÜYÜ BOZDURMAK GÜNAH MI

Büyü bozdurmak elbette günah değildir ve üzerinizde yapılan bir büyü var ise sizin bu büyüden kurtulmanız size farz kılınmıştır. Herkesin bildiği gibi peygamber efendimize de büyü yapılmıştır ve Cebrail a.s aracılığı ile büyü bozulmuştur. Yapılan bir büyü var ise ve kişinin hayatı bu yüzünden alt üst olmuş ise büyüyü bozdurmak kişiye farz kılınmıştır, yani büyü bozdurmanın hiçbir günahı yoktur. Günah olması gibi bir durum söz konusu olmuş olsaydı, kişiler ALLAH inancı olan ve ALLAH a sığınan her insan hayatı boyunca kendisine yapılan büyü yaşamak zorunda kalacaktı ve bu insanlar için büyük bir haksızlık olacaktı, yüce yaratıcımız böyle bir haksızlığın olmasına izin vermezdi ve vermedi de, büyü bozdurmanın hiçbir günahı yoktur.

Dinimizce büyünün elbette yeri vardır ve kabul edilmiştir. Ancak insanlara zarar verecek ve insanların arasını bozmak için yapılan büyüler ile birlikte muska yazımı gibi işlemlerin yapılması yasaklanmış ve günah olarak kabul edilmiştir. Dinimizce büyünün yasak edilmesinin ve günah sayılmasının en büyük nedeni ise, zarar vermek için kullanılması ve aynı zamanda yapılmasıdır. Büyüler birden çok amaç için yapılır ve maalesef bir çoğu zarar vermek ya da intikam almak için yapılmışlardır.

Aslına bakacak olursak büyüler ne ve hangi amaçlar ile yapılırsa yapılsın her yönden günah kabul edilmiştir. Büyü yapıldığında büyü yapılan kişinin özgür iradesi ve karar alma hakkı elinden alındığından ötürü büyük bir günahtır. Herkesin kendine ait bir kaderi vardır ve insanların kendi payına düşen kaderlerini yaşamaya hakkı vardır, büyü yapıldığında ise bu kader değişir. Büyüler iyi amaçlar yine hayırlara vesile olması için yapılabilirler, kimi zaman kısmet açmak ve yine en çok yapılan evlenme büyüsünün günah olmadığını kabul eden bir kısım grup vardır. Gerçek elbette böyle değildir. Herkes kendini yaşar, Allah dilerse o kişiye bir eş verebilir ve yine kısmet açmak isteyenler de de bu durum aynıdır. Allah ister ve dilerse rızkı da kısmeti de verir. Büyü yolunu ve yöntemini kullanmak yüce Allah ın kararlarına karşı gelmektir. Dinimizde büyü yapmak ve yaptırmak en büyük günahlar arasında yer alır, Allah a karşı gelmek anlamını taşır aynı zamanda. Bu yüzden büyü yapmak günah sayılır ve kimsenin büyü yapması ve ya yaptırması kesinlikle tavsiye edilmez. Kimsenin başka birinin ve kendi kaderini Allah ın taktiri olmadan değiştirmeye hakkı yoktur ve olamaz. Kimsenin kaderi ile oynanamaz ve dinimizde büyülerin asla affedilecek günahlardan olmadığı kesin bir dil ile ifade edilmiştir.

 

 

bir yorum bırakın