BÜYÜ BOZAN HOCALAR

Büyü dediğimiz kavram çok eski tarihlere dayanmasının yanı sıra zaman içerisinde çok fazla çeşitlenmiş bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Büyüler orta çağ döneminde yasaklanmış ve büyü yapan kişilere cadı adı verilmiş ve cadı olarak tespit edilen ve ya kanıtlanan kişiler ölüm cezası ile cezalandırılmıştır. Rönesans döneminde sonra bu tür cezalar kaldırılmış ve insanlar daha rahat etmeye başlamıştır. Büyüler her ne kadar tarih boyunca insanlar tarafından korkulan bir durum olmuş olsa da büyü yapmak ve ya büyü yaptırmaktan asla vazgeçmemişlerdir. İnsanların büyülerden korkmalarının en büyük nedeni büyüler yapılırken cinlerden yardım alınmasıdır.

Büyüler yapılırken cin dediğimiz ruhani varlıklardan yardım ve destek alınarak yapılır ve bu yüzden cinler ile bir arada olmak ve ya onlara bir şeyleri yaptırmak kolay bir iş değildir ve herkesin yapacağı bir iş de değildir. Cin dediğimiz bu ruhani varlıklar şakaya gelmezler ve gerçekten insanların korkması ve uzak durması gereken varlıklardır. Cin dediğimiz bu varlıklar insanlara musallat olabiliyor ve ya bir büyü sonucunda insanlara gönderilebiliyorlar.

Büyülerin çok çeşitli olduğunu söylemiştik, büyülerin bazıları çok kötü ve etkili büyülerdir, hocaların bir çoğu bu büyüleri yapmaz istemezler ve bu yüzden bu kara ve kötü büyüleri papazlar yapar ve bu büyüler için pis mekanlar seçilir. Yine bu büyülerde kullanılan cinler tamamen şeytani olurlar ve bununla birlikte gittikleri kişilere musallat olur kolay kolay bırakmazlar.

Büyülerin insanlar üzerindeki etkisi çok farklı olabilmektedir, bu büyünün ne ve hangi amaç ile yapıldığıdır. Papaz büyülerinin çok etkili olduğunu söylemiştik ama bu büyüleri hocalar çözebilirler, bozulamayan bir büyü yoktur. Dinimizce yapılan büyüyü bozdurmak farz kılınmıştır, büyü bozdurmanın bir günahı yoktur. Bir insan hayatı boyunca büyü ile yaşayamaz. Büyü bozan hocalardan yardım almak en doğru seçenek olacaktır. Büyü bozan hoca alanında bir uzman ise sizi hangi büyü yapılmış ise o büyüden mutlaka kurtaracaktır. Alanında uzman bir büyü bozan hoca bulduğunuzda bu büyüden kurtulmanın yollarını sizinle elbette paylaşacaktır.

bir yorum bırakın