BÜYÜ ALLAH IN BİLGİSİ DAHİLİNDE Mİ GERÇEKLEŞİR

Büyüler ve her şey yüce yaratıcımız olan ALLAH ın bilgisi dahilinde gerçekleşir. ALLAH istemezse yaprak bile kımıldamaz. Bu yüzden ALLAH ın izni olmadan hiçbir şey gerçekleşmez. Kişinin kaderinde büyü olayı ile karşı karşıya kalmak var ise, kişi bunu mutlaka yaşayacaktır. Böyle durumlarda kişi kaderinde ne varsa onu elbette yaşar ve kişinin yaşayacağı her şey ALLAH izni dahilinde gerçekleşen şeylerdir. yine büyülerde aynı şekilde olur her zaman. Büyüler ALLAH ın izni dahilinde gerçekleşen durumlardır.

Canlı ve ölü hayvanlar ile yapılan büyüleri herkes bilir. Bu tarzda malzemeler ile yapılan büyülerin son derece etkili olduğu bilinir. Bu malzeme olarak kullanılan ve Genelde bu hayvanlar siyah renkli olarak bilinen hayvanlardır. Hayvanlar kesilerek veya boğularak öldürülmesinden sonra kanları harabe bir mekana akıtılarak büyü işlemi gerçekleştirilir. Bu işlemdeki neden tam olarak kötü ruhların ve şeytanın böyle ortamları sevmesinden kaynaklı olur her zaman. Canlıların malzeme olarak kullanıldığı büyüler papaz büyüsü olarak bilinen büyüler arasında yer almıştır her zaman. Papaz büyüleri bir kimsenin ölümüne yol açmak veya aşk gibi farklı birçok amaçla yapılan kötülüklerdir.

Canlı veya ölü insanlar kullanılarak yapılan büyüler vardır. Ancak bu büyüler çok ciddi bilgi birikimi gerektiren büyülerdir. Ölü kemiği, kefen bezi gibi malzemeler seçilir ve bununla birlikte kullanılır ve aşk büyüleri en tercih edilen büyüler olmuştur.

Tütsüler ve bitki gibi malzemeler ile yapılan büyü işlemleri ise tütsüler kullanılır. Tütsüler hem inanç sisteminde hem de kültürel sistemde yer alır. Bunlarda Kullanılan bitkilerin yakılması ile ortaya çıkan dumanın yaydığı enerji kullanılır. Büyü çeşitleri her ne kadar fazla olsa da iki ana gruba ayrılır bunlar ak büyü ve kara büyüdür.

Kara büyü kötü ruhlarla ve şeytanla ilgili olup doğaüstü güçler ile insanlara zarar vermek için kullanılan ve bununla birlikte tercih edilen bir araçtır. Bu büyü tamamen kötülük barındıran işlemlerden meydana gelir. İnsanların kendilerini kötü hissetmesi, hastalanması, işlerinin yolunda gitmemesi ve ölüm gibi birçok amaç ile kara büyü yaparlar. Kara büyü her geçen gün etkisini arttıran ve bozulması oldukça zor olan bir büyü yöntemi olmuştur. Kara büyünün çok eski antik çağlara dayandığı belirtilir ve orta çağ döneminde oldukça sık bir şekilde kullanıldığı bilinir.

Orta çağ bilim adamlarının Rabano Maura, ölü falına bakan kişiler; kötü duaları ile ölüleri canlandıran geleceği öngörüp sorulara cevap vermelerini temin eden kişilerdir ifadelerini dile getirmiştir. Ölüleri çağırabilmek için cesetlerin kanına ihtiyaç duyulur, çünkü bu işlemlere yardımcı olan cinler kanı sever ve yine her zaman kan isterler..

Kara büyü çeşitleri nelerdir?

Tamamen kötülük için işlem yapılan ve insanlara zarar vermek için yapılan kara büyü çeşitleri arasında sabun büyüsü, kaşık büyüsü, domuz yağı büyüsü, balmumu büyüsü, tırnak büyüsü, iğneli bebek büyüsü, at nalı büyüsü, ceviz büyüsü, voodoo büyüsü gibi birden fazla büyü türü yer alır. Örneğin kilit büyüsü kişilerin kısmetini kapatmak için yapılır, iğneli bebek büyüsü ölüm için yapılır, tırnak büyüsü insanın bilinçsiz bir şekilde birine bağlanması için yapılan büyülerdir. Vudu (voodoo) büyüsü en gerçek ve en tehlikeli kara büyülerden biri olarak yer alır. Kökeni Afrikaya dayanmaktadır ve Haiti de oldukça yaygın bir şekilde tercih edilir. Özellikle buradaki yerliler ve melezler kullanırlar.

 

Kırmızı büyü: çok kötü Kara büyülerden biridir. Kötü ruhların ve şeytanın büyüsü olarak tanınmıştır. Çeşitli ayinlerle kaz, keçi gibi hayvanlar kurban edilerek bu hayvanların kanları akıtılarak yapılır kırmızı büyü. Buna da vudu (voodoo) denir. Bunun amacı ve hedefi tamamen zarar vermektir ve kötü amaçlı bir büyüdür. Kırmızı büyüler bilinen en etkili, en tehlikeli ve en gerçek büyüler olarak değerlendirilir.

 

Kara büyüden nasıl kurtuluruz?

İlk olarak büyünün ne ve hangi amaçla yapıldığının öğrenilmesiyle başlanılır bu işlemlere. Bunu kendi başınıza öğrenmeyi ve aynı zamanda yapmayı aklınızdan bile geçirmeyin asla. Üzerinizde böyle bir büyü olduğunu düşünüyor ve ya hissediyorsanız işinde uzman olan bir medyuma gitmeniz gerekecektir. Size büyü yapılmışsa uzman medyum size söyleyecektir bunu ve büyünün etkisini yok etmeye çalışacaktır.

Büyülerin yapılış amaçları birbirinden çok farklı ve çeşitli olur. İnsanlar çok eski tarihler boyunca istedikleri her şeyi doğal ve normal yollar ile elde edemedikleri zaman büyü yolunu tercih etmişlerdir. Büyü yöntemi ile kişiler etki altına alınır ve büyü hangi amaç ile yapılmış ise kişi o yönde etki altına alınır. Büyüler bozulmadığı müddetçe büyü yapılan kişi büyünün tesirinden ve etkisinden maalesef kurtulamaz. Büyü yapan kişiler büyüleri kendi başlarına yapamazlar, yardım ve destek aldıkları ve cin dediğimiz ruhani varlıklar vardır, bu varlıklar cin olarak adlandırılan bedensiz ve dumansız ateşten yaratılmış ve bir bedene sahip olmayan ruhani varlıklarıdır. Büyü yapan hoca ve ya medyumlar cinler ile iletişim kurarlar ve konuşurlar, cinler ile dostluk kurduklarında, cinlerden yardım ve destek isterler. Büyüler yapılırken bir büyünün nasıl yapıldığı hangi duaların ve yine hangi malzemelerin kullanıldığı gibi tüm bilgiler cin dediğimiz anlattığımız ruhani varlıklardan alınır.

Büyüler her insanda farklı ve değişik etkiler meydana getirir ve yine bu büyüler bozulmadığı sürece büyü yapılan kişi büyünün etkisinden kurtulması mümkün olmaz. Burada insanın inanç seviyesi çok önemli bir yere sahip olur. Büyü yapılan kişi 5 vakit namazını kılıp sürekli abdestli gezen ve yine devamlı kuran okuyan biri ise Allah a tam anlamı ile bağlı insanlarda çok fazla etki etmez. Büyü Allah ın izni yapılan bir işlemdir. Allah ın izni olmadan büyüler ne yapılabilir ne de etki edebilir. Büyüler büyük islam alimlerine ve hatta peygamber efendimize dahi yapılmış bir işlemdir. Büyüler yapıldıklarında herkeste farklı etki gösterir ve böyle bir durumda sabır ve tevekkül devreye girer. Allah a tam olarak bağlı biri büyünün etkisinden okuduğu dualar ile bir nevi korunabilir ancak yeterli olmadığı durumlarda vardır.

Yukarıda belirtilen şeyleri yapmayan kişiler büyüden elbette çok daha fazla etkilenir. Büyüler ile insanlar yoğun bir şekilde negatif etki altına alınır. bu etki insanlara psikolojik zarar vermesiyle birlikte sağlıklarını bozacak düzeye bile gelebilir. Büyülerden uzak durmak ve korunmak isteyen kişiler mutlaka dua etmelidir. Büyülere karşı okunan dualar bolca ve devamlı okunduğunda büyünün etkisi çok güçlü olmayabilir. Eğer kişi yapılan büyü ile baş edemiyor ise, ilim sahibi insanlardan yardım alması kişinin elbette yararına olacaktır. İfade ettiğimiz gibi dualar ile büyünün etkisi azaltılabilir. Bunun için duaları bolca okumak gerekmektedir.

Bu anlatılandan sonra her şeyin ALLAH izni ile olduğuna ve aynı zamanda yapıldığını çok net görebiliriz. Büyü yapmak ve ya yaptırmak büyük günahlar arasında yer almasına rağmen insanlar yapmaktan ve ya yaptırmaktan vazgeçmemişler ve büyük günahlar işlemişlerdir. büyünün iyisi kötüsü yok, hepsi yasak ve haram kılınmıştır.

 

 

bir yorum bırakın