ANNE ADI İLE YILDIZNAME

Yıldızname dediğimiz bu bakım türü kişinin doğum tarihi doğum saati kişinin adı gibi bilgiler ile bakılabilen bir bakım türüdür. Yıldızname bakımı özellikle Osmanlı döneminde en çok kullanılan bir bakım türü olarak tarihe geçmiştir. O dönemde yıldızname bakımlarını sadece ilim sahibi kişiler tarafından bakılabiliyordu. Günümüzde çok fazla yıldızname bakıyorum diyen insanlar vardır ancak maalesef günümüzde yıldızname bakımı bir fal türü olarak görülüyor. bu yüzden yıldızname bakımı fallar ile eşdeğerde tutulmaktadır. Yıldızname bakımı bir fal bakma yöntemi değildir. Fallar her zaman olasılıklar üzerine bakılırken yıldızname bakımı daha kesin ve aynı zamanda daha gerçekçidir. Anne adı ile yıldızname bakımı daha gerçek sonuçlar verecektir.anne adının olması yıldızname bakımını çok daha kolay hale getiecektir. Bu yüzden anne adının olması yıldızname bakımı için oldukça önemlidir. Anne adı olması daha iyi sonuçlar verecektir.
Yıldızname bakımı için birden fazla ilim sahibi olmak gerektirir. Bilinmesi gereken bu ilimlerin başında havas ilmi cifir ilmi ebced ilmi gerekir. Bu ilimlerin eksiksiz hepsi bilinmek zorundadır, yoksa yıldızname bakımı gerçekleşmez. Yıldızname bakımı dediğimiz bu bakım türünde kişinin doğumundan ölüme kadar yaşadığı ve yaşayacağı durumlar bununla birlikte olayları görülebilmektedir. Bu bilgiler birçok hesap ve yöntem kullanılarak bakılmaktadır. Yıldızname bakımı yaptıran kişi bu bilgiler ışığında kendine bir yol çizebilmektedir ve yine bu bakım ile karşılaşmak istemediği durum ve ya olaylardan nasıl kurtulacağına dair bilgilere de ulaşılabilir. yıldızname bakımı bir nevi yol göstericidir diyebiliriz. Yıldızname bakımı ile kişi kendisi ile ilgili her türlü bilgilere ulaşabilir. Bu bakım türü genel olarak hesaplar ile bakılmaktadır. Doğduğu andaki güneşin ay ın ve gezegenlerin kişiler üzerindeki etkisi çok büyüktür. Bu durumlar kişinin karakteri ve kişiliği konusunda büyük bir role sahiptir her zaman. Yine bu bakım türü ile, kişi yaşayacağı kötü olaylardan hangi yollar kullanarak kurtulabileceği konusunda da bilgi vermektedir.
Yukarıda da belirttiğimiz üzere yıldızname bakımı asla fal bakma yöntemleri ile birbirine karıştırılmamalıdır. Yıldızname bakımı her zaman daha gerçekçi ve hesaplara dayalı bir bakım yöntemi olmuştur. Bu bakım türüne kolay kolay kimse bakamaz, ancak ve ancak ilim sahibi insanlardan yardım alınarak bakılabilir ve kişi hayatı hakkında gerçek bilgilere ulaşabilir. Bu yüzden yıldızname bakımı yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

bir yorum bırakın